React Native ile Basit Hava Durumu Uygulaması

Merhabalar,

Son zamanların popüler Javascript Frameworklerinden React’in mobil dünyasında yarattığı etkiyi biliyoruz. React Native altyapısını kullanarak IOS ve Android uygulama yapabiliyorsunuz. React Native,  Hybrid uygulamalardan farklı olarak Native Component’leri kullanarak uygulama yapmanızı sağlıyor. Uygulamalarınızı Javascript dilini kullanarak yaptığınız için sadece platformlara özel Component’leri değiştirerek veya bunların arasındaki farkları sağlayarak diğer tüm uygulama kodlarının aynı kod olması bir kere uygulamanın yazılıp iki platformda da kullanılabilir olmasını sağlıyor.

Bu uygulamayı React Native ile yaklaşık 2 gün içerisinde yaptım ve zaman içerisinde yine github üzerinden düzenlemeler yapmaya çalışacağım.

Yazı alanına girdiğiniz isim Google API’nda sorgulanır ve size bir koordinat verir ve sonrasında DarkSky üzerinden bu koordinatlara ait anlık ve sonraki 4 günün hava durumu tahminlerini çeker. Kodları github üzerinde paylaştığım için tekrar burada paylaşmayacağım github üzerinden incelemeler yapabilirsiniz. Ek olarak en aşağıda uygulamanın şuandaki son halinin APK halini paylaşıyorum.

Yukarıda bahsettiğim API’ların, Github Reposunun ve Uygulama APK’sının linki aşağıdadır.

Github Link
APK Link
Google API Link
DarkSky Documentation


Uygulama Önizlemesi

iOS Preview

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Protected by WP Anti Spam